Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 14:20
 
BALBAY:'E-5'İN ADI ADALET KARAYOLU OLSUN'
EGEOLAY/CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay adalet yürüyüşünün yapıldığı kurumsal ismi D-100 olan E-5 karayolunun adalet yolu olarak değiştirilmesini istedi.
Siyaset Haberi
BALBAY:'E-5'İN ADI ADALET KARAYOLU OLSUN'

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adından kaçmaması gerektiğini vurgulayan Balbay şunları söyledi:

"15 Haziran'da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşü toplumda büyük bir kabul görmüştür. Bunun başlıca tanığı E-5 karayoludur. Bu yol güzergahı üzerindeki insanların büyük bölümü adalet yürüyüşünü yürekten destekledi. Protesto edenler de oldu. Yürüyüşçüler olarak bizler onları da selamladık. Protesto da nezaket sınırlarını aşanlar Düzce'de olduğu gibi bizzat o yerleşim yerinin sakinleri tarafından ayıplandı."

Alkışın yumruk benzeri kaba davranışlardan daha etkili bir güç olduğunu yaşayarak gördüklerini söyleyen Balbay şöyle devam etti:

"Bizler de çoğunlukla otoyolu tercih ettiğimiz için doğal çevresinden insanlarına kadar E-5 karayolunu özlemişiz. Doğrusu o insanlar da bizi özlemiş. Yol üzerinde çoğunlukla bizi evinde konuk etmek isteyen yurttaşların evinde kaldık. Bu güzergah güzel bir adla anılmayı hak ediyor."

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: BALBAY:'E-5'İN, ADI, ADALET, KARAYOLU, OLSUN',
Yorumlar
Haber Yazılımı