Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 12:05
 
Babasına özendi şampiyon oldu
EGEOLAY/İzmir’de 17 yıldır jimnastik antrenörü olarak görev yapan, öncesinde milli takıma kadar yükselen anne Aysel ve baba Özgür Gümüşlü’nün oğlu Arben Gümüşlü, anne babasının izinden gittiğini henüz 8 yaşındayken gösterdi. Bursa’da gerçekleştirilen, ilk kez katıldığı Türkiye Minikler Jimnastik Şampiyonası’nda takımıyla birlikte 2. Olan Arben, babası gibi milli bir jimnastikçi olmak istediğini belirterek, en büyük hayalinin olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi.
Spor Haberi
Babasına özendi şampiyon oldu

Bornova Zübeyde Hanım Eğitim Kurumu 2. Sınıf öğrencisi Arben Gümüşlü, jimnastiğe neredeyse genetik bir ilgisinin olduğunu kanıtladı. Daha önce defalarca milli formayı terleten ve 17 yıldır da özel bir jimnastik kulübünde antrenör olarak görev yapan Aysel ve Özgür Gümüşlü’nün küçük oğlu Arben, ailesinin izinden gidiyor. Okulunda yaptığı çalışmalara ilaveten özel bir jimnastik kulübünde de 2 yıldır antrenmanlarına devam eden Arben Gümüşlü, Bursa’da gerçekleştirilen Türkiye Minikler Jimnastik Şampiyonası’nda takım olarak 2. Oldu ve İzmir’e madalya ile döndü.

                   

İLK KATILDIĞI YARIŞMA

Arben’in 10 aydır bu yarışmaya hazırlandığını ve kariyerinde henüz ilk yarışması olduğunu söyleyen baba Özgür Gümüşlü, kendisinin de jimnastiğe 10 yaşında başladığını söyleyerek, “Ben de 7 kere A Milli Takım formasıyla yarışmalara katılmıştım ancak 22 yaşında bir sakatlık yaşayınca jimnastiği bırakmak zorunda kaldım. Yaklaşık 17 yıldır da antrenör olarak minikleri çalıştırıyorum. Eşim de jimnastik antrenörü olduğu için oğlumuz jimnastiğe duyarsız kalamadı” dedi.

 

“BABAM GİBİ OLACAĞIM”

Artistik jimnastik alanında çalışmalarına devam eden Arben’in haftanın 7 günü çalışmaları olduğunu söyleyen anne Aysel Gümüşlü ise, “oğlum halkacı olmak istiyor en büyük hayali ise babası milli takım forması giymek ve olimpiyatlarda yarışmak. Şimdilik minikler kategorisinde yarışıyor” diye konuştu. İlk madalyasını takmanın sevincini yaşayan Arben ise şimdiden gelecek vaat ediyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Babasına, özendi, şampiyon, oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı