Haber Detayı
25 Mart 2017 - Cumartesi 14:40
 
Avşa Adası
Avşa Adası'nda yazları deniz süresi gayet uzundur. Deniz sezonunun açılması ile neredeyse ekim ayına kadar denize girilmektedir. Çünkü suyu sıcaktır.
Turizm Haberi
Avşa Adası

Yaz aylarına kısa bir süre kala tatil için planların yapılmaya başlandığı şu günlerde sizlere daha tahminimizce hiç gitmediğiniz bir tatil beldesinden bahsedeceğiz. Komşu ilimiz Balıkesir'e bağlı Avşa Adası özellikle yaz aylarında İstanbul'dan gelen tatilcileri ağırlamaktadır. Gece eğlence hayatı, tuz oranı az deniz suyu ve temiz kumsalları ile ünlü Avşa'da sezonda doluluk oranı yüzde yüzleri aşarak ada adeta tıklım tıklım bir hale bürünmektedir. Avşa; Marmara Bölgesi'nde bulunmasına rağmen iki tip iklim özelliğini içinde barındırır. Akdeniz ve Karadeniz iklimini yaşamaktadır. Bu yüzdende rüzgarı bile çok güzeldir. Mesela adanın Güney tarafında rüzgar var ise yada hava çileştiriyorsa kuzey tarafında hava günlük güneşliktir. Avşa'da uzun süre denize girmek mümkün olmaktadır. Avşa Adası'nda yazları deniz süresi gayet uzundur. Deniz sezonunun açılması ile neredeyse ekim ayına kadar denize girilmektedir. Çünkü suyu sıcaktır. Yaz boyunca iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. Her mevsim ayrı bir güzellik ile karşımıza çıkmaktadır. Fakat denize girmek için yaz mevsimini beklemelisiniz.

 

 

Peki İzmir'den Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

İzmir'den Balıkesir Erdek üzerinden hergün düzenli olarak kalkan Gestaş, Bado ve Budo seferleri sayesinde Avşa'ya gitmek mümkündür. Erdek'ten yolculuk 45 dk ile 1 saat 45 dk arası seferine göre değişmektedir. Eğer İzmir'den Avşa'ya aracınız ile gidecekseniz Erdek'ten Gestaş seferlerini kullanmanız gerekecektir. Bado ve Budo hızlı deniz taksidir araç almaz sadece yolcu taşır.

Avşa Adası’na Neden Gidilmelidir?

Avşa Adası'na gitmek için birçok neden vardır. Ama iyisi mi siz gidip kendiniz görmelisiniz. Çünkü ne kadar anlatılsa ya da ne kadar yazılar okusanız boştur. Bir yerin güzelliğini anlamak için ancak gezmelisiniz. Konaklamayı sorun edinen kişiler bulunmaktadır. Konaklama ile ilgili hiçbir sorun yoktur. Çünkü etrafında oteller bulunmaktadır. Hem de çok lezzetli yemekler müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. İsterseniz turlar eşliğinde katılabilirsiniz. Eğer ilk defa keşif ediyorsanız sizin için çok yararlı olmaktadır. Adanın her yeri denizler ile kaplıdır. Güzelliğini her an korumaktadır. Denizi çok temizdir. Kısacası...

  • Eğer aradığınız huzur ve eğlence bir arada ise,
  • Şehrin gürültüsünden kısa bir süre sıyrılmak istiyorsanız,
  • Doğa güzellikleri için,
  • Ailecek tatil yapmak istiyorsanız,
  • Ve temiz bir deniz arıyor iseniz kesinlikle Avşa Adası'nı MUTLAKA görmelisiniz.

Avşa Adası Konaklama Alternatifleri

Adaya geldiğinizde tercih etmek için birden fazla konaklama alternatifi olacaktır. Bunlar arasında en çok tercih edilmek istenen tabi ki de denize sıfır oteller olacaktır. Herkes sabah kalktığında deniz manzarası görmek ister yada dalga sesleri ile uyanmak ister. Bu durumda kesenin ağzını biraz açmak gerekecektir. Çünkü bu otellerin fiyatları adanın daha arkalarında kalan ara sokaklarındaki bahçeli pansiyonlara göre daha yüksek olacaktır. Ve rezervasyon için acele etmeniz de gerekecektir.Adada herşey dahil oteller yoktur. Çoğu sabah kahvaltısı vermektedir. Bazıları yarım pansiyon olarak işletilmektedir. Ama Avşa Adası pansiyon fiyatları olarak ta oldukça ekonomiktir. Günlük başı 25 Tl'den başlayan yerler bulmanız mümkün olacaktır. Ve son olarak Avşa'nın meşhur koylarına yakın Yiğitler Köyü pansiyon ve otellerinin fiyatlarının merkeze göre daha uygun olduğunun altını çizmekte fayda vardır. Yiğitler Köyü Avşa'ya gelenlerin plajlara gitmek için mutlaka servis minibüsleri ile geçtikleri merkeze 5 dk mesafedeki hala bakir kalmış yerleşim merkezlerinden birisidir. Ve bu arada 3 adet büyük otelde yer almaktadır. Bunlar Bahar Motel, Altınkum Tatil Konakları ve Afissia Garden Otel'dir. Apart ve pansiyonlar içinde de Ok Apart, Sevim Apart, Uçar Apart, Melis Apart, Begüm Apart öne çıkan temiz aile yerleri arasındadır.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Avşa, Adası,
Yorumlar
Haber Yazılımı