Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 09:01
 
ARTIK ÇİĞLİ'YE TEMİZ BİR SİYASETÇİ GELMESİ LAZIM
EGEOLAY/Önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan CHP Çiğli İlçe Başkanlığı seçimine sayılı günler kala adaylar netleşmiş bulunuyor.
Siyaset Haberi
ARTIK ÇİĞLİ'YE TEMİZ BİR SİYASETÇİ GELMESİ LAZIM

Beyaz, Mavi, Kırmızı ve Sarı listelerin yarıştığı delege seçimlerinde ipi göğüsleyen taraf beyaz liste oldu. Şimdi ise Beyaz liste içerisinden Çıkan iki aday parti içi yarışa giriyor. İşadamı Murat Eren, pazar günü yapılacak olan İlçe Başkanlığı yarışında Erkan Akar'ı desteklediğini açıklayarak gazetemize demeçte bulundu. Çiğli'ye temiz bir siyasetçi gelmesi lazım diyen Murat Eren; yaptığı açıklamada başkanlık sistemine de vurgu yaptı:

2019 SEÇİMLERİ SON SEÇİMİMİZ OLABİLİR

Aynı desteği Erkan Akar'ın beraber yola çıktığı beyaz liste ekibinden de beklemekteyiz. 2019 seçimleri son seçimimiz olabilir. Demokrasinin kazanması için, biz diyoruz ki "gelin halkın arasından ticarete bulaşmamış hiçbir kirli işi olmayan, aday arkadaşımız Erkan Akar'ı değerlendirelim ve ilçe başkanımız yapalım. Partimizin oylarını artıralım, iktidara yürüyelim, birlik olalım". Erkan Akar, hem iç barışı sağlayacaktır, hem de diğerleri gibi ticaretle uğraşmadığı için ticari kazanç amaçlı, ben delege olayım ben güçlü olayım diye bir amacı yok, toplumu, kahveyi, sokağı partiye yeniden kazandırabilecek partiye çok çok fazla güç kazandırabilecek bir kişi. Erkan Akar gidip sadece zaten CHP’ye oy veren adamla konuşmuyor, Erkan Akar MHP’nin evine gidiyor, sağcıların evine gidiyor, Doğru Yolun evine gidiyor, Ak Partiye oy vermiş insanlarla tartışıyor bu konuyu. Ülke gündemini bu insanlarla değerlendiriyor. İddia ediyorum ki Erkan Akar Çiğli’de CHP’nin aldığı son oy oranlarından %10 yada 15 oranında daha fazla oy alacaktır. Erkan akar beyaz liste ile çalıştığında delege seçimleri öncesi adaylığı açıklamıştı. Bunu beyaz listedeki Gümrükçü’de Ali Rıza Koçer’de biliyordu. Ali Rıza Koçer’i baz alırsak 35 yıldır belki daha fazla bir süredir bu ilçede siyaset yapıyor. Güçlü bir kişi, bunun da sebebi Çiğli Belediyesi yeni belediye olduğu zamanlarda birçok insanı işe yerleştirmesinden dolayı. Bu insanların da bu olayı vefa olayına çevirip sırtında taşımasından dolayı oluyor. Bizim kültürümüzde ne yazık ki “ben bu adamın sayesinde ekmek yiyorum” anlayışı var. Böyle olunca da hiçbir şey değişmiyor. Utku Gümrükçü’yü yine Ali Rıza Koçer getirdi, Çiğli’de ilçe başkanı yaptı. Sonuçta Ali Rıza Koçer’in de direktifleri ile istemedikleri adamların üyeliklerini düşürdüler vs. yani bir kirlenmişlik var. Ama Erkan Akar ticaretle uğraşmıyor, Çiğli’de doğdu, orada büyüdü, iyi bir CHP’li, gerçek bir solcu, birleştirici biri.

DOĞRU DÜZGÜN BİRİ GELSİN

Geçmişe baktığımız zaman şuan ki mevcut ilçe yönetimi ile ilgili ve Koçer veya Buğa grubu ile ilgili bazı anlaşmazlıklar oldu, disiplin olayları oldu. Utku Gümrükçü’nün gelmesi ile bunun bir intikam olayına dönüşmesi olabilir, Herkes elindeki gücü kullanmaya kalktığı için böyle oluyor. Bizde diyoruz ki doğru düzgün biri gelsin, kavga gürültü olmasın, yarın 2019 da seçim var, en önemli seçim başkalık seçimidir, bu başkanlık seçimini hayırlısı ile bir alalım.

YA IŞIĞA YÜRÜYECEĞİZ YA DA KARANLIĞA HEP BERABER GÖMÜLECEĞİZ

Şuan zaten herkes biliyor ki, belediye başkanlıklarını içişleri bakanlığı ile görevden aldı, Çiğli’yi de alabilir, Büyükşehir’i de alabilir. Bir tanesini aldı sessiz kalınıyor, ilerleyen süreçte git gide çoğalacak bunlar. Adam başkanlıktan sonra “ bir dakika arkadaş!” diyecek ne başkanlığı ne belediyesi diyecek. Kim ne diyecek? Bir KHK ile bitti. Seçim yok diyecek bundan sonra, seçim ülkeye külfet, bir sürü masraf vs. diyecek atama yapacağız diyecek. Belediyenin memuru olsun diyecek, bitti. Geri dönüşü olmayan bir yola giriyoruz. Önümüzde bir ışık var, ya bu ışığa yürüyeceğiz yada karanlığa hep beraber gömüleceğiz. Artık her yerde delegenin ticaretle uğraşıp, belediyenin sırtından, partinin sırtından geçinenlerden ayrışıp, halkla beraber yürüyen temiz insanları getirip arkasında yürümesi gerekiyor.

ARTIK BİAT ETMEYİN

Ali Rıza Koçer'in, yaptığı Erkan Akar'ın adaylığını açıklamasına sessiz kalıp, kendi delegasyonunu oturtup, güçleri kendinde gördükten sonra ben demokratik hakkımı kullanıyorum, ben adayım demek kolay. Delegasyon öncesi Utku Gümrükçü ben adayım deseydi, biz ne bu konuşmayı yapardık, nede bu yazıyı yazardık. Utku arkadaşımız partili olabilir, partiye emeği olabilir fakat vitrine dürüst birini koyup sonra arkasında kirli işlerini yapıyorlar. Bütün delege arkadaşlara diyorum ki bu seçim son seçim olabilir. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun, artık biat etmeyin, sırtınızda yıllarca taşıdığınız yeter.” Sözlerini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTIK, ÇİĞLİ'YE, TEMİZ, BİR, SİYASETÇİ, GELMESİ, LAZIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı