Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 16:35
 
Apple, İos 8 Sebebiyle Mahkemeye Verildi
iOS 8 işletim sistemi Apple'ın başını ağrıtmaya devam edecek gibi görünüyor.
Teknoloji Haberi
Apple, İos 8 Sebebiyle Mahkemeye Verildi

Özellikle son aylarda iOS 8 ve güncellemelerinde yaşanan çeşitli sorunlar, birçok kullanıcıyı zor durumda bırakmış ve Apple'a şikayet üzerine şikayet yağmıştı. Yeni güncellemelerle hem performansı artırmayı hem de sorunları gidermeyi amaçlayan Apple ise, her yeni güncelleme dosyasıyla iOS cihazların sabit belleğini biraz daha işgal eder oldu. İşte bu durum, bazı iOS kullanıcılarının sabrını taşırdı.
The Verge'deki habere göre, Miami'de yaşayan Paul Orshan ve Christopher Endara isimli kullanıcılar, satın aldıkları 16GB'lık iPhone ve iPad'lerin güncelleme sonrasında kullanılabilir alanlarının azaldığından şikayetçi oldu ve mahkemeye başvurdu.
Eğer 16GB'lık bir iOS cihaza sahipseniz, yeni güncellemeyle birlikte dahili hafızanın büyük bir bölümünün de kullanılamaz olduğunu bilirsiniz. Daha evvel benzer bir durum sebebiyle Samsung eleştirilmiş, bunun üzerine de Samsung'un yeni çalışmalarda bulunacağı belirtilmişti.
Güncelleme dosyalarının boyutlarının giderek artması birçok kullanıcı için büyük sıkıntı anlamını taşıyor. Bildiğiniz gibi iOS cihazlarda artırılabilir bellek özelliği yok ve bu sebeple de kullanıcıların istemeyerek de olsa iCloud bulut depolama servisine yönlendirildiği düşünülüyor. Bulut servis kullanmak istemeyenler ise, depolama alanları giderek küçüldüğü için fotoğraf, video ve müzik dosyalarını silmek zorunda kalıyor. Tüm bunlar da mutsuzluğa yol açıyor tabii.
Biraz geçmişe gidecek olursak, Apple'ın 2007'de iPod Nano, Microsoft'un da geçtiğimiz sene Surface tabletin depolama alanları sebebiyle dava edildiğini görüyoruz.
Bakalım bu konu hakkında ne gibi adımlar atılacak...
Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: iOS, 8, işletim, sistemi, Appleın, başını, ağrıtmaya, devam, görünüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı