Haber Detayı
26 Ağustos 2017 - Cumartesi 23:01
 
Alman adaydan küstah sözler! Türkiye'den akıl almaz isteklerde bulundu
EGEOLAY/Almanya'da SPD Genel Başkanı ve Başbakan adayı Martin Schulz yine küstah açıklamalarda bulundu. Schulz, 'Eğer Sayın Erdoğan Alman tutukluları derhal serbest bırakmazsa, Avrupa Birliği'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi gerekir" dedi.
Dünya Haberi
Alman adaydan küstah sözler! Türkiye'den akıl almaz isteklerde bulundu

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve Başbakan adayı Martin Schulz, Alman tutukluların serbest bırakılması için Türkiye'ye bir ültimatom verilmesini istedi.

ERDOĞAN ÜZERİNDEN TÜRKİYE'YE TEHDİT

Düsseldorf merkezli Rheinische Post gazetesine açıklama yapan Schulz, "Türkiye Cumhurbaşkanı'na belirli bir müddet vermeliyiz. Eğer Sayın Erdoğan Alman tutukluları derhal serbest bırakmazsa, Avrupa Birliği'nin (AB) Gümrük Birliği'nin genişletilmesi için Türkiye ile müzakereleri kesmesi gerekir" dedi.

AYNI AÇIKLAMAYI TWİTTER ÜZERİNDEN DE YAPTI

24 Eylül'de yapılacak seçimlerde Sosyal Demokratların Başbakan adayı olarak yarışan Schulz, aynı görüşünü bugün twitter hesabından paylaştığı mesajında da dile getirdi.

Schulz mesajında "Bay Erdoğan Alman tutukluları serbest bırakmadığı takdirde, AB Türkiye'yle Gümrük Birliği'nin genişletilmesi hakkındaki müzakereleri durdurmak zorunda" diye yazdı.

DEUTSCHE WELLE

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Alman, adaydan, küstah, sözler!, Türkiye'den, akıl, almaz, isteklerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı