Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 10:25
 
22. Ali Rıza Ertan şiir yarışması ödülleri sahiplerini bekliyor
EGEOLAY/Ülkenin dört bir yanından yüzlerce şair ve yazar, Buca Belediyesi tarafından bu yıl 22’incisi düzenlenecek Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması’nda buluşacak. Buca Belediyesi, henüz 35 yaşında iken 1979 yılında hayatını kaybeden Bucalı şair Ali Rıza Ertan anısına bu yıl 22’incisini düzenleyeceği şiir yarışmasında yüzlerce şair ve yazarı Buca’da ağırlayacak. Şiir yarışmasının başvuruları 13 Nisan’da sona erecek.
İzmir Haberi
22. Ali Rıza Ertan şiir yarışması ödülleri sahiplerini bekliyor

Buca Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ali Rıza Ertan Şiir yarışması 22. yılında sahiplerini bekliyor. Buca Belediyesi’nin, Bucalı şair Ali Rıza Ertan anısına bu yıl 22’incisi düzenleyeceği şiir yarışmasının başvuruları 13 Nisan’da sona erecek. Her yıl Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce şiir severi buluşturan yarışmanın jüri üyeliğini Ahmet Günbaş, Halim Yazıcı, Hidayet Karakuş, M. Kadri Sümer ve Ahmet Zeki Muslu yapacak.

Yarışmanın ana ilkesi  Ali rıza Ertan’ın 35 yaşında vefat etmesinden ötürü katılımcıların 35 yaşını geçmemiş olması olarak belirlendi.

Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü kazananına 3 bin 500, başarı ödülünün kazananına ise bin 500 TL’lik para ödülünün verileceği yarışmanın ödül töreni,  20 Haziran Çarşamba günü saat 19.30'da Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Şiir yarışması hakkında detaylı bilgi almak isteyenler http://www.buca.bel.tr internet adresinden veya (0232) 439 10 10 dahili 2612 numaralı telefonu arayarak istediği bilgiye ulaşabilir.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: 22., Ali, Rıza, Ertan, şiir, yarışması, ödülleri, sahiplerini, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı