Haber Detayı
14 Mart 2016 - Pazartesi 09:55
 
107 KURSİYER EMEĞİNİN HAKKINI ALDI
EGEOLAY-Türk Kızılayı Urla Şubesi tarafından düzenlenen Hayata Bağlan projesi kapsamında “File ve Ağ örme” kursundan sertifika almaya hak kazanmış 107 kursiyerin sertifika töreni Urla Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Yerel Haberi
107 KURSİYER EMEĞİNİN HAKKINI ALDI

Törene; İzmir Valisi Mustafa Toprak, 24. Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü, Urla Garnizon Komutanı Piyade Albay Sezgin Erdoğan, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Jandarma Komutanı Binbaşı Cemil Erdemir, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Kerem Kınık, Erzurum, Aydın, Manisa Kızılay İl Başkanları, İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Urla Birim Amirleri, Parti Temsilcileri ve Türk Kızılayı Urla Şubesi gönüllüleri katıldı.

Türk Kızılayı Urla Şubesinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan slayt gösterisi ile başlayan tören, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Kerem Kınık ve Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık’ın konuşmaları ile devam etti.

BU GÜZEL PROJELER BENİ MUTLU EDİYOR

Bu tür çalışmalar hepimizi mutlu ediyor. İnsanımızın yüreğinde, gönlünde yardımlaşma, paylaşma ve katkı sağlama gibi güzellikler var diyerek konuşmasına başlayan İzmir Valisi Mustafa Toprak: “Bu projenin de iyi bir şekilde sonuçlanmasından son derece mutlu oldum. Türk Kızılayımıza bu vesile ile teşekkürlerimi sunuyorum. Küresel bir dönüşüm var. Acımasız bir rekabet var. Bu rekabet içerisinde bazıları yukarıya doğru tırmanırken bazı insanlarda yoksullukla karşı karşıya kalıyorlar. Bizlerde bunu yüreğimizde hissedebiliyorsak, onların acılarıyla yüreğimiz yanıyorsa, buna vicdanımız el vermiyorsa ne mutlu bizlere. Ülkemiz her zaman din, dil, millet ayırt etmeksizin her yoksulun, eziyet görenin yanında olmuştur ve olmaya devam ediyor. Böyle güzel projeler için öncelikle Türk Kızılayına ve ona destek çıkanlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KİM MAZLUMSA KIZILAY ONUN YANINDADIR”

Her zaman Kızılay’ın afetlerde ve zorda kalan milletlerin yanında olmaya devam ettiğini dile getiren Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Kerem Kınık: “Kan konusunda gönüllülerimizle çalışıyoruz. Yılda yaklaşık iki milyon ünite kan topluyorsunuz. Bunu inşallah yüzde yüze çıkaracağız. Her an bir afet olacakmış gibi yaklaşık 350 bin kişilik gıda ve barınma kapasitesi tutuyoruz. Mülteci kardeşlerimize uyum temelli çalışmalar yapıyoruz. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde de yardımlarımız devam ediyor. Kızılay her zaman düşenin, yolda kalmışın, sıkıntı içinde olanın dostu olmaya devam etmektedir. Kim mazlumsa onun yanında olan bir kuruluştur” dedi.

YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARDA ONLARIN MUTLULUKLARIYLA MUTLU OLDUK

Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık ise; “Türk Kızılayı 148 yıldır ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alarak şanlı bayrağını dalgalandırmıştır. Türk Kızılayı Urla Şubesi olarak “Alan el veren el” kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya onları bir nebze olsun mutlu etmeye gayret ediyoruz. Ne var ki bu yardımlarla yaşam sürdürmenin mümkün olmadığını da biliyoruz. Anlık mutlukların sürekli hale getirmenin tek yolunun ihtiyaç sahiplerine üretken hale getirmek olduğunu saptayarak hayata bağlan projemizin temellerini Urla Kaymakamımızla birlikte attık. Yardım isterken zorlanan vatandaşlarımıza İş-Kur destekli meslek edindirme kurslarından file ve ağ örme kurslarını açtık. Yaptığımız çalışmalarda onların mutluluklarıyla mutlu olduk. Bugün burada kursiyerlerimize sertifikalarını vererek yaşam sevinçlerine katkı koymak adına birlikteyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Kerem Kınık ve Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, İzmir Valisi Mustafa Toprak’a, 24. Genel Kurmay Başkanı Hilmi Özkök’e, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’e, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’a ve bu projede emeği geçen herkese kursiyerlerin örmüş olukları filelerden hediye ettiler. Kursiyerlere sertifikalarını ise Vali Mustafa Toprak, 24.General Hilmi Özkök Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar verdi.

Törenin ardından Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar ile birlikte törene gelenler sanat sokağından yürüyerek Malgaca Pazarı’na gittiler. Ayrıca bir programından dolayı Urla yakınlarında olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Başkan Uyar’ı Malgaca Pazarı’nda ziyaret etti.

 
 
Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: 107, KURSİYER, EMEĞİNİN, HAKKINI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı